Palatab

Ból w dole pleców po lewej stronie, ból pleców po prawej stronie.

Ból w dole pleców po lewej stronie, ból pleców po prawej stronie.

Ból w dole pleców po lewej stronie jest prawie nieuniknione, a zakres możliwych przyczyn jest dość szeroki. Autodiagnostyki jest ryzykowne i lepszym rozwiązaniem jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Ból krzyża jest częstym zjawiskiem i niemal nieuniknione. Prawie 60% dorosłych będzie doświadczenie epizod silnego bólu pleców w pewnym momencie w ich życiu. Lewy jednostronny ból w dole pleców jest rzeczywiście bardziej powszechne niż prawostronnej ból w dole pleców.

Istnieje wiele przyczyn i czynników przyczyniających które powodują ból pleców. Ludzie są często sfrustrowani, że przyczyną jednoznaczna z powodu bólu nie można znaleźć mimo rentgenowskie, badania krwi, a nawet bardziej zaawansowanych obrazowania, takich jak CT lub MRI. Nie pozwól cię w dół, lekarze często pozostawiane są również zdziwiony, co jest przyczyną bólu. Rzeczywistość jest taka, że ​​ból w dole pleców często jest wieloczynnikowa w przyczynę.

Leki mogą pomóc złagodzić ból, ale należy poprosić lekarza o skierowanie do specjalisty z powrotem, jeśli przyczyna nie jest oczywiste, a objawy nie ustępują.

Przyczyny ból w dole pleców po lewej stronie

Rozmaite problemy mogą powodować ból w dole pleców. Niektóre szczepy są wspólne i rodzaj nadużywanie urazy podczas gdy inne są poważne i potencjalnie zagrażające życiu. Jest to dobry pomysł, aby udać się do lekarza, który może w pełni zbadać Cię i oceny za potencjalnie bardziej poważne przyczyny.

Dolna Powrót Strain

Grupa mięśni i wiązadeł biegnące wzdłuż kręgosłupa i zapewnić wsparcie i ruch kręgosłupa. Rozciąganie zbyt daleko lub przesadzenia aktywność fizyczna może zmniejszyć te tkanki. Małe łzy mogą wystąpić w tkankach, powodując dalszy ból. Powrót szczep może również wystąpić w wyniku upadku, nadmierne zginanie lub skręcanie lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. Otyłość i brak podstawowej wytrzymałości organizmu przyczynia się do dolnego odcinka kręgosłupa szczepu.

Wiele opisać ból pleców niskiego napięcia jak sztywność i bolesność, że pogarsza się z ruchu, kaszlu, śmiechu i kichanie.

Ciąża

Ból krzyża, a zwłaszcza z lewej strony, jest powszechne w ciąży pojawia się z kilku powodów. Jako dziecko rośnie w rozmiarze, macica może kompresować wrażliwych struktur bólowe w tym nerwów. Nie jest niczym niezwykłym dla pacjentek w ciąży skarżą się na bóle podróżujących w dół pośladków i nóg z powodu kompresji nerwu kulszowego. Zmiany hormonalne powodują zmiękczenie więzadeł, a to stwarza dodatkowe obciążenie miednicy i dolnej części pleców więzadeł. Dodatkowy ciężar rosnącego dziecka i matki służą do mieszanek problem.

Aby zminimalizować skutki dolnej części pleców w czasie ciąży, należy wykonać następujące pomocnych wskazówek. Po pierwsze, praca, aby utrzymać dobrą postawę. Pomoże to wzmocnić mięśnie rdzenia i utrzymać środek ciężkości, gdzie należy. Zmiana pozycji i często stoją z masą zrównoważone nad stopami w przeciwieństwie do jednej nodze. Unikaj noszenia butów z niczego, ale w minimalnym obcasem. Przyjęcie pozycji leżącej z boku, gdy w łóżku lub odpoczynku. Dodaj poduszkę między kolana, aby zapewnić prawidłowe ustawienie kręgosłupa, aby zminimalizować napięcie w dolnej części pleców. Utrzymanie aktywności fizycznej w czasie ciąży i używać lodu lub ciepła złagodzić ból i dyskomfort. W ciężkich przypadkach, wizyta fizjoterapeuta może pomóc.

Przepuklina dysku i rwa kulszowa

Dyski są strukturami, które zapewniają amortyzację między kości naszego kręgosłupa. Z czasem zużywają się, kurczyć, wybrzuszenie, a nawet pęknięcia. Gdy tak się dzieje z materiałem płyty jest wypychany z jego normalnej pozycji, oraz powoduje ściskanie sąsiedniego wzrokowego. Nerwy są bardzo wrażliwe na nacisk i intensywny ból jest często wynikiem przepuklina dysku. Gdy dysk w dolnej części pleców kompresuje nerwu kulszowego przesłanka wynikająca nazywany jest rwa kulszowa. Ból jest zwykle odczuwalne w dół pośladków, bioder i całą drogę w dół do dolnej części nogi lub stopy. Drętwienie i silny ból może być wyniszczające.

Leczenie bólów krzyża z przepuklina dysku zaczyna się od konserwatywnego podejścia z wykorzystaniem fizykoterapii, bez recepty leki przeciwbólowe i modyfikacji codziennych czynności, aby ograniczyć ból. Jeżeli dana osoba ma już drętwienie lub utrata siły, bardziej gwałtowny przebieg leczenia jest zalecane i może obejmować zastrzyki kortykosteroidów i zaawansowanych, takich jak obrazowanie MRI.

Infekcja nerek

zakażenia nerek może spowodować poważne bóle kręgosłupa. Zakażenie zwykle rozpoczyna się w pęcherzu i przemieszcza się do nerek, tworząc obrzęk, zapalenie i ból. Gorączka oraz nudności mogą również udać się wraz z infekcji nerek. Ból może być matowa lub intensywny i znajduje się w okolicy lędźwiowej wzdłuż kręgosłupa i powyżej bioder. Ból jest gorzej z ruchu lub palpacji obszaru.

zakażenia nerek wymaga wizyty u lekarza na leczenie antybiotykami. Czasami hospitalizacji potrzebne do dożylnego leczenia antybiotykami. Pamiętaj, aby zakończyć wszystkie antybiotyk leki i ponownie sprawdzić się z lekarzem, jeśli wszystkie objawy nie rozwiązało.

Od czasu do czasu, infekcje nerek może wystąpić ponownie i stać się przewlekły. Zazwyczaj jest to wynikiem bazowego stanu chorobowego lub anatomicznej problem z dróg moczowych. W takim przypadku lekarz może skierować pacjenta do lekarza lub specjalisty moczu nerki.

Kamienie nerkowe

Kamienie nerkowe mogą spowodować szybki początek rozdzierający ból. Niektóre kamienie nerkowe połączeń "poród dla mężczyzn" jak ból może być aż tak dotkliwe. Ból może promieniować wokół boku w dolnej części brzucha lub w dół do pachwiny. Uczucie pilności na mocz jest wspólne dla tych, którzy cierpią z kamieni nerkowych. We krwi może pojawić się w moczu, co w konsekwencji kamienia ruchomej w ciągach dróg moczowych.

zwężenie kanału kręgowego

Stan ten wynika, gdy kanał kręgowy zaczyna wąskie i wkraczać w rdzeniu kręgowym. Ten proces odbywa się u osób starszych i jest wynikiem zapalenia stawów, przepukliny dysku oraz powstawania czołową kostnego. Typowe objawy to bóle pleców, drętwienie, osłabienie lub utratę siły.

Próba zastrzyków sterydowych może zapewnić długotrwałą ulgę dla wielu, ale od czasu do czasu potrzebna jest operacja. Lekarz może skierować pacjenta do chirurga kręgosłupa leczenie zachowawcze, jeśli nie pracujesz, ból jest obezwładniające lub jeśli występują utrata siły i słabości. Zabieg skupia się na usunięciu nacisku wywieranego na rdzeń kręgowy.

Inne możliwe przyczyny

Wiele innych schorzeń często powodują ból dolnej części pleców po lewej stronie, a wizyty u lekarza jest najlepszym sposobem, aby rozwikłać przyczynę. Przykłady obejmują: torbiele jajnika i nowotwory mięśniaków, problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak jelita drażliwego, choroby wrzodowej lub zapalenie trzustki. Warunki, które powodują zaburzenia równowagi lub uszkodzenie mięśni może spowodować nieprawidłowe działanie sił mechanicznych wprowadzeniem kręgosłupa i tkanek otaczających.

Profilaktyka dla dolnej części pleców po lewej stronie

Odpowiednie biomechaniki są niezbędne dla zdrowego tyłu i zapobiec bóle kręgosłupa. Utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia i środków stojący utrzymując głowę, ramiona i plecy w zgodzie ze sobą. Unikać slouching i osunięć siedząc przy biurku. Zmień pozycję do spania i umieścić poduszkę między kolana podczas snu. Alternatywnie, można zastosować mały ręcznik lub niskie tylną poduszkę dla dodatkowej podpory. Unikać wysokich obcasach. Ćwiczenia w sposób regularny i pracy, aby utrzymać zdrową wagę ciała. Palenie wpływa negatywnie na tak wiele obszarów zdrowia i rzucenie palenia Wykazano zmniejszenie częstości występowania bólu pleców i osteoporozy.

Kiedy udać się do lekarza

Ból pleców może być oznaką poważnego schorzenia, które potencjalnie mogą stać się zagrożeniem dla życia. Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z następujących wystąpić w związku z bólami krzyża:

  • Nagły silny ból brzucha
  • szybka utrata siły, gorączka lub dreszcze
  • Aktualne odchudzania lub nocne poty
  • trudności w kontrolowaniu funkcji jelit i pęcherza moczowego

Każda z nich może stanowić poważne zagrożenie dla życia lub procesu, takich jak pęknięcia aorty brzusznej, rak lub przeważającej infekcji.

RELATED POSTS

Comments are closed.