Palatab

Ból szyi, ból szyi kręgi.

Ból szyi, ból szyi kręgi.

Przegląd

Rodzaje bólu szyi

Przy większości zakresu ruchu, kręgosłup szyjny może być podatne na nadmierne zużycie i uszkodzenia (fig. 1). ból szyi waha się od łagodnego do ciężkiego w zależności od wielkości uszkodzenia, i może być ostry lub przewlekły.

Ostry ból szyi pojawia się nagle i zwykle goją się w ciągu kilku dni do kilku tygodni. Źródło bólu zwykle mięśni, stawów i więzadeł lub płyt.

Przewlekły ból szyi utrzymuje się dłużej niż 3 miesiące; może to być odczuwalne przez cały czas lub nasilenia pewnych działań. Chociaż jego źródłem może być trudne do ustalenia, czynniki, jak uszkodzenie nerwów, bliznowacenie tkanek, zapalenie stawów lub emocjonalne skutki bólu. Osoby z przewlekłymi objawami mogą zostać skierowane do specjalisty bólu (patrz Pain Management).

Jakie są objawy?

Oznaki i objawy bólu szyi może być sztywności, ucisk, bóle, pieczenie lub ból przeszywający lub fotografowania, ciśnienie, lub mrowienie. Mięśnie mogą czuć ból lub napięcie w szyi, twarzy lub ramion. Mięśnie mogą skurcz, gdy udają się w stanie skrajnego skurczu (na przykład po kręgów szyjnych). Ruch może być ograniczony – może nie można odwrócić głowę. Jeśli są zaangażowane nerwów, ból, mrowienie, drętwienie lub osłabienie może rozwijać swoje barki, ramiona i ręce.

Kilka sytuacje sygnalizują potrzebę szybkiej pomocy lekarskiej. Jeśli kompresji nerwu jest ciężka, objawy mogą obejmować ból, drętwienie, mrowienie w rękach i nogach, utratę kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego, lub utratę siły i problemy z koordynacją.

Ból szyi wraz z ciężkim bólem głowy, gorączka, nudności lub może być oznaką infekcji lub krwawienia w mózgu. Jeśli Twoja szyja jest tak sztywne, że nie można dotknąć brodą do klatki piersiowej, należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Jakie są przyczyny?

Ból szyi może być wynikiem urazu, złej postawy, stres, naturalnego zużycia, chorób i innych źródeł. Słabe dostosowanie kręgosłupa (np slouching, spanie na brzuchu) i niewłaściwe stres podnoszenia kręgosłup szyjny i zrobić urazy bardziej prawdopodobne. Ból szyi może wynikać z:

 • Uszkodzenia lub urazu. Urazu kręgów szyjnych, urazy sportowe, lub upadek może zmniejszyć lub oderwać mięśni i więzadeł. mogą wystąpić złamania.
 • Wybrzuszenia lub przepuklina dysku . Centrum galaretowata z rdzenia płyty może wybrzuszać lub pęknięcia poprzez strefie słabego w ścianie i kompresować nerwy.
 • ściągnięty nerwów. Kompresja nerwu kręgosłupa, gdyż opuszcza kanał może powodować ból podróżować w dół ramienia do dłoni lub palców. Szczypał nerwobóle różni się od zespołu cieśni nadgarstka, co zwykle wiąże się drętwienie.
 • Zapalenie kości i stawów (Choroba zwyrodnieniowa disc): Ponieważ dyski naturalnie wiekiem one wyschnąć i kurczyć; ostrogi kostne mogą tworzyć. Zmiany te prowadzą do zwężenia lub dyskopatii.
 • Zwężenie . Zwężenia kanałów kostnych kręgosłupa może kompresować kręgowy i nerwy, powodując ich pęcznienie i rozpalać.

Jak diagnoza wykonana?

Dokładne badania lekarskie pomogą określić najlepsze możliwości leczenia rodzaj i przyczynę problemu i szyi. Przeprowadzona diagnostyczna obejmuje wywiad lekarski i badanie fizykalne. Czasami obrazowania skanów (np rentgenowskie. CT. MRI) oraz testy sprawdzające wytrzymałość mięśni i odruchy są używane.

Jakie zabiegi są dostępne?

Gojenia rozpoczyna samoobsługi i niechirurgicznych strategii (fig. 2). Celem jest, aby naprawić problem, funkcja przywracania i zapobiec ponownemu szkody.

Rysunek 2. Ćwiczenia, wzmacnianie, rozciąganie i idealnym odchudzania są kluczowymi elementami do leczenia.

Dbanie o siebie : Ból szyi często rozwiązuje się na odpoczynek, lód lub ciepła, masaż, leki przeciwbólowe i łagodnych odcinków. Zmniejszenia stanu zapalnego i bólu mięśni, przy użyciu pakietu lodzie przez 20 minut, kilka razy dziennie, w ciągu pierwszych 48 do 72 godzin. Następnie, ciepły prysznic lub ogrzewania pad na niskim poziomie mogą być dodawane do zwiotczenia mięśni. Krótkim okresie leżenia w łóżku jest w porządku, ale więcej niż kilka dni robi więcej szkody niż pożytku. Jeśli zabiegi samoopieki nie działa w ciągu pierwszych kilku dni, należy skontaktować się z lekarzem.

leki: Wiele osób uzyskać ulgę w bólu z over-the-counter niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak aspiryna, ibuprofen lub naproksenu. Zwiotczających mięśnie mogą być przepisywane skurcze. Jeśli ból jest ostry, środek przeciwbólowy może być przepisywany, które mogą być podejmowane z NLPZ lub leki zwiotczające mięśnie.

Physical Therapy / ćwiczenie: Dla większości ból szyi, zalecamy prawie normalnego harmonogramu od początku. fizykoterapia może pomóc w powrocie do pełnej aktywności jak najszybciej i zapobiec ponownemu szkody. Fizjoterapeutów pokaże odpowiednie techniki podnoszenia i spacery i ćwiczenia, aby wzmocnić i rozciągnąć swoją szyję, ramiona i mięśnie brzucha. Masaż, ultradźwięki, diatermia, ciepło i trakcji mogą być również zalecane dla krótkich okresach. Ludzie mogą również korzystać z jogi, chiropraktyka manipulacji. i akupunktury.

Chirurgia: Operacja jest rzadko potrzebne, chyba że masz słabość mięśni, sprawdzoną dyskopatii, kompresja szyjnych kręgowego, zaburzenia równowagi i koordynacji, lub silny ból, że nie ustępują po rozsądnym czasie nonsurgical leczenia.

Odzyskiwanie i zapobieganie

Większość osób z ostrym bólem karku szybko reagować na leczenie; 90% ma bezobjawowe w ciągu 1 do 2 tygodni. Pozytywna postawa, regularna aktywność i szybkiego powrotu do pracy są bardzo ważnymi elementami odzysku. Jeśli zwykłe obowiązki zawodowe nie mogą być wykonywane początkowo modyfikowana (lekki lub ograniczony) obowiązek może być przepisywany przez ograniczony czas.

Zapobieganie jest kluczem do uniknięcia nawrotu:

 • Odpowiednie techniki podnoszenia
 • Dobra postawa podczas siedzenia, stania, przenoszenie i spania
 • Regularne ćwiczenia z rozciąganiem i wzmocnienie
 • Ergonomiczny obszar roboczy
 • Dobre odżywianie, zdrowe waga, beztłuszczowa masa ciała
 • Zarządzanie stresem i techniki relaksacyjne
 • Zakaz palenia

źródła & Spinki do mankietów

Jeśli masz więcej pytań, prosimy o kontakt z mózgu Mayfield & Kręgosłup na 800-325-7787 lub 513-221-1100.

Słownik

ostry: Warunkiem szybki początek trwały przez krótki czas, naprzeciwko przewlekłych.

chroniczny: Warunkiem powolnej progresji i kontynuując przez długi okres czasu, naprzeciwko ostrej.

osteoporoza: Utrata kości lub atrofię tkanki szkieletowej, która powoduje osłabienie kości i stają się kruche i podatne na pękanie. Środki zapobiegawcze obejmują odpowiednie wapnia i regularnych ćwiczeń, aby stymulować metabolizm kostny.

radikulopatia: odnosi się do jakiejkolwiek choroby dotykającej rdzenia korzenie nerwowe. Również używany do opisania ból wzdłuż nerwu kulszowego, które promieniuje w dół nogi.

kręg (Mnogiej kręgi) 1 33 kości, które tworzą kręgosłupa. Od góry do dołu, istnieje 7 szyjki macicy, 12 klatki piersiowej, 5 lędźwiowych, 5 sakralnych i 4 ogonowego kręgi. Top 24 kości są ruchome.

usługi Mayfield

Na Mayfield, pacjenci, którzy przychodzą do nas z szyi i pleców podano szybki przegląd ich stanu zdrowia w ciągu kilku dni. nie tygodni. Jest to proces zwany zabieg Priorytet Consult.

Prawie 80% naszych pacjentów kręgosłupa są w stanie odzyskać z nonsurgical leczenia. Ale kiedy fizykoterapia, leki, zastrzyki i rdzenia nie zwalnia szyi lub ból w ramieniu, możemy pomóc pacjentom z operacją.

Traktujemy ponad 3000 pacjentów rocznie z bólem karku.

Wielu pacjentów Mayfield mają możliwość jednodniowych, chirurgii ambulatoryjnej w naszym centrum chirurgii kręgosłupa.

RELATED POSTS

 • Szyi Ból głowy, ból głowy powoduje złe.

  Co to Szyja ból głowy? Co powoduje, szyi Ból głowy? Szyi ból może pochodzić z różnych struktur mięśniowo-szkieletowe i nerwowo-naczyniowe w górnej części szyi; w tym górnych trzech stawów szyi,…

 • Jak pozbyć się z bólem szyi …

  Wykonywać mięśnie powoli. Powoli obracać szyi ruchem okrężnym, aby pomóc wyciągnę mieszanej mięśnie. To może być nieco niewygodne w pierwszym, ale ostatecznie pomaga łagodzić ból. Najedź szyi…

 • Ból szyi i kręgosłupa szyjnego Zaburzenia …

  Generalnie, anatomii kręgosłupa szyjnego pozwala na dość szeroki zakres elastyczności i ruchu w normalnych warunkach, ale pozwala również podatność na wielu sił fizycznych. Często narażać nasze…

 • Ból szyi Center, szyi leczenie bólu ćwiczenia.

  Czym jest ból szyi (bóle szyjne)? Kręgosłup szyjny jest cudowny i złożona struktura. Jest on zdolny do podtrzymywania głowicy wagi 15 lub więcej funtów podczas ruchu w różnych kierunkach. Żaden…

 • Lewa strona Ból szyi, guzek w szyi po lewej stronie.

  ból szyi po lewej stronie mogą wynikać z różnych źródeł. Porównując swoje objawy mogą pomóc znaleźć źródło swojej dolegliwości, dzięki czemu można dowiedzieć się, że najlepszym sposobem, aby…

 • Strona główna Leczenie Ból szyi, dom leczenie bólu szyi.

  Większość z nas w pewnym momencie naszego życia, cierpi na pewien rodzaj bólu w szyi lub ból od szyi, który jest odczuwalny w ramionach, łopatkach lub do ramienia. Ból szyi może również…

Comments are closed.