Palatab

Bezalkoholowy Fatty Liver Disease …

Bezalkoholowy Fatty Liver Disease ...

Jeśli jesteś otyły lub z nadwagą, głównym leczenie zalecane dla non-alkoholowego stłuszczenia wątroby jest zwykle stopniowa utrata masy ciała i regularne ćwiczenia. Pomaga to nie tylko z bezalkoholowym stłuszczenia wątroby, ale pomoże zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych. Inne metody obróbki są opisane poniżej.

Czego wątroba zrobić?

Wątroba jest w górnej prawej części brzucha (brzuch). Jego funkcje obejmują:

 • Przechowywanie paliwo dla organizmu. Znaczna część naszego pożywienia jest w podziale przez organizm w rodzaj cukru o nazwie glukozy. To jest to, co nasze ciała używać energii. Glukoza nie mogą być przechowywane tak jest przekształcony w wersji magazynu o nazwie glikogenu. To jest przechowywana w wątrobie, a gdy potrzebujemy energii, uwalnia go w postaci glukozy. Wątroba magazynuje żelazo i witaminy.
 • Wytwarzania białek, które są niezbędne dla krzepnięcia krwi (czynników krzepnięcia).
 • Przyczyniając się do usunięcia lub proces alkoholu, leków i trucizn z organizmu.
 • Dokonywanie rodzaj tłuszczu zwane cholesterolu. Jest to potrzebne w organizmie, chociaż zbyt wiele z nich powoduje szkody.
 • Dokonywanie sok zwany żółć, która trawi tłuszcz. Przechodzi z wątroby do jelita w kanale żółciowych. Żółć rozkłada tłuszcze w żywności tak, że mogą być wchłaniane z jelita.

Co jest bezalkoholowy stłuszczenie wątroby (NAFLD)?

 • Proste stłuszczenie wątroby (stłuszczenia wątroby). Normalnie, bardzo mało tłuszczu są przechowywane w komórkach wątroby. Proste stłuszczenie oznacza, że ​​nadmiar tłuszczu narasta (gromadzi) w komórkach wątroby. Dla większości ludzi, proste stłuszczenie wątroby nie powoduje żadnej szkody lub problemy z wątrobą. Jednak u niektórych osób może przejść do trudniejszych form NAFLD.
 • niealkoholowe (NASH). W tym stanie nadmiar tłuszczu w komórkach wątroby wiąże się z lub może spowodować zapalenie wątroby. ( „Steato” oznacza tłuszcz, a „zapalenie wątroby” oznacza zapalenie wątroby). Jest to znacznie mniej powszechne niż prostego stłuszczenia wątroby.
 • Zwłóknienie. Dowolna postać trwałego stłuszczeniowe zapalenie wątroby, w tym może ostatecznie spowodować tkanki bliznowatej (włóknienie), tworząc w wątrobie. Kiedy pierwszy rozwija się zwłóknienie często istnieje wiele komórek wątrobowych, które nadal działają całkiem dobrze.
 • Marskość. Jest to poważny stan, w którym prawidłowa tkanka wątroby jest zastąpiony przez wiele włóknienia. Struktura i funkcja wątroby są poważnie zaburzone. Jest to w efekcie, jak ciężką postacią włóknienia wątroby. Wiele warunków wątroby może prowadzić do marskości wątroby, w tym NAFLD. Ciężkie marskość wątroby może prowadzić do niewydolności wątroby. Patrz oddzielna ulotka nazwie Marskość więcej szczegółów.

NAFLD występuje u osób, które nie piją nadmierne ilości alkoholu, a więc alkohol nie jest przyczyną. Większość osób z NAFLD mieć proste stłuszczenie wątroby. Jedynie mniejszość rozwinie się rozwijać Nash. A tylko niewielka część osób z NASH rozwinie się rozwija się marskość. Nie jest jasne, dlaczego niektóre osoby z prostego stłuszczenia wątroby postępu do cięższych postaci NAFLD, a większość nie.

Powiązane dyskusje

Wejście będzie mile widziane.

Inne formy stłuszczenie

Reszta tej ulotce jest tylko o NAFLD .

Kto rozwija non-alkoholowej choroby wątroby (NAFLD)?

NAFLD jest najczęstszą trwałe (przewlekłe) upośledzenie funkcji wątroby w krajach zachodnich, takich jak Wielka Brytania. Uważa się, że występują u około 1 na 5 dorosłych w Wielkiej Brytanii oraz w maksymalnie 4 na 5 dorosłych, którzy są otyli. (Niestety, większość z tych osób ma „proste stłuszczenie wątroby”, a nie bardziej poważne typy NAFLD).

Czynniki ryzyka rozwoju NAFLD obejmują:

 • Otyłość. Większość osób z NAFLD jest otyłych lub z nadwagą. Jednakże związek między tkanki tłuszczowej i NAFLD i czynników, które określają, które osoby z otyłością opracuje NAFLD, nie są jasne. Tak więc, na przykład, niektórzy ludzie, którzy są tylko nieznacznie nadwagę rozwijać NAFLD. Z drugiej strony, niektórzy ludzie, którzy są bardzo otyli nie rozwijają NAFLD.
 • Cukrzyca. Osoby z cukrzycą typu 2 występuje zwiększone ryzyko rozwoju NAFLD. Jednak istnieje Nie zwiększone ryzyko dla osób z cukrzycą typu 1.
 • Wiek. NAFLD jest bardziej powszechne u osób w wieku powyżej 50 lat. Jest także bardziej powszechne u mężczyzn.
 • Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Osoby z nadciśnieniem tętniczym są na większe ryzyko rozwoju NAFLD.
 • Wysoki poziom tłuszczów we krwi (hiperlipidemia). Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu i / lub trójglicerydów we krwi, wtedy masz większe ryzyko rozwoju NAFLD.
 • Bardzo szybka utrata masy ciała. Na przykład, NAFLD rozwija się u niektórych osób po operacji w celu zmniejszenia otyłości. Może to być spowodowane na gwałtowne zmiany tłuszczów i kwasów tłuszczowych we krwi, które występują, gdy utrata masy ciała jest szybkie.
 • Leki (na przykład metotreksat i tamoksyfen) może rzadko powodować NAFLD.

Osób z NAFLD mają większą szansę zachorowania na cukrzycę typu 2 i chorób układu krążenia (w tym zawałów serca i udarów). Ponadto, jak NAFLD jest powszechne, niektóre osoby z NAFLD mieć również inną chorobę wątroby. NAFLD może sprawić, że inne zaburzenia wątroby gorzej.

Jakie są objawy non-alkoholowej choroby wątroby (NAFLD)?

Większość osób z prostym stłuszczenia wątroby lub niealkoholowe (NASH) nie ma żadnych objawów. Jednak niektóre osoby z prostego stłuszczenia wątroby lub NASH mają dokuczliwy uporczywy ból w górnej prawej części brzucha (brzuch), nad powiększeniem wątroby. Możesz czuć się ogólnie zmęczony, jeśli masz Nash. Ponieważ większość osób nie ma objawów, diagnoza jest często pierwszym podejrzewać, gdy wystąpi nieprawidłowy wynik badania krwi.

Jak bezalkoholowy stłuszczenie wątroby (NAFLD) zdiagnozowano?

LFT są testy, które są wykonane z różnych powodów. Dlatego NAFLD jest często pierwszym podejrzewać, gdy nieprawidłowy wynik występuje, gdy badania są wykonywane dla niepowiązanych powodu.

Skanowanie wątroby może być pomocne. Na przykład badanie ultrasonograficzne skanowania. CT lub MRI. Skanowanie może pokazać powiększenie wątroby zgodnego z rozpoznaniem NAFLD. Jednak skanowania nie może z pewnością zdiagnozować NAFLD.

Rozpoznanie NAFLD jest zwykle na podstawie nieprawidłowych LFT i skanowanie jest kompatybilny z NAFLD i wykluczeniu innych przyczyn problemów z wątrobą. Jeżeli istnieją wątpliwości co do diagnozy, specjalista może zorganizować małą próbkę (biopsji), pochodzące z wątroby. Może być analizowany pod mikroskopem mogą wykazywać zakres nagromadzonych tłuszczowego zapalenia, blizny, itp, w wątrobie. Patrz oddzielna ulotka nazwie wątroby Biopsja więcej szczegółów.

Jednak biopsja wątroby nie jest rutynowo wykonywane, gdy proste stłuszczenie wątroby lub niealkoholowe (NASH) jest prawdopodobne, diagnoza, ponieważ istnieje pewne ryzyko zaangażowane podczas wykonywania biopsji wątroby. Biopsja wątroby jest głównie zrobić, jeśli diagnoza jest w wątpliwość, czy istnieje obawa, że ​​marskość opracował.

Co to jest leczenie dla non-alkoholowej choroby wątroby (NAFLD)?

Redukcja wagi

W niektórych ludzi, którzy są bardzo otyli, chirurgii otyłości mogą być traktowane, jako badania wykazały, że może to przyczynić się do poprawy Nash.

Leczenie połączonych warunków i czynników ryzyka

Jak już wspomniano, mający NAFLD zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. W rzeczywistości, ludzie z NAFLD są rzeczywiście częściej chorują i umierają z powodu chorób sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca niż z problemem wątroby. Dlatego lekarz może podkreślić znaczenie zmniejszenia wszelkich Lifestyle ‚czynniki ryzyka, które zwiększają ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Na przykład, nie palenia, utrzymując swoją wagę w ryzach, regularne uprawianie ćwiczeń i zdrowej zbilansowanej diety. Patrz oddzielna ulotka nazwie Zapobiegania Chorób Układu Krążenia więcej szczegółów. Również do leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienie) i wysoki poziom cholesterolu (hiperlipidemia), jeśli to właściwe.

Jeśli masz cukrzycę, dobrą kontrolę poziomu cukru we krwi (glukozy) jest myśl, aby pomóc zmniejszyć ryzyko NAFLD coraz gorzej.

Leki, które wpływają na siebie wątroby

Różne leki zostały zaproponowane jako możliwych metod leczenia NAFLD. Jednakże, istnieje niewiele badań dowodów, aby powiedzieć, że każdy lek działa bardzo dobrze. Na przykład, dla NASH, żadne leczenie nie okazały się zatrzymanie lub odwrócenie stanu zapalnego. Różne leki są testowane w różnych badaniach. Jeden lub więcej leków mogą pojawić się jako zabiegi w przyszłości.

Jakie są perspektywy (prognoza)?

Jednakże, stłuszczenie wątroby robi postępy w NASH u niektórych osób i NASH rozwija się marskość wątroby u niektórych osób. Nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie z NASH (a nie inni) Postęp w kierunku marskości. Marskość wątroby jest bardzo poważne, może prowadzić do niewydolności wątroby i być śmiertelne.

Szacuje się, że średnio:

 • O 2 w 100 osób z prostego stłuszczenia wątroby rozwinie się marskość wątroby w ciągu 15-20 lat.
 • O 12 na 100 pacjentów z NASH rozwinie się marskość ciągu około ośmiu lat.

Tak, większość osób z NAFLD nie rozwijają się poważne choroby wątroby. Jednakże, ponieważ NAFLD stało się bardzo popularne w ostatnich latach (prawdopodobnie ze względu na epidemię otyłości), NAFLD stała się częstą przyczyną marskości wątroby.

Jednak również pamiętać, że choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną choroby i śmierci u osób z NAFLD. Być może najważniejszym „brać wiadomość domu”, jeśli zdiagnozowano NAFLD jest, aby nie skupiać się zbytnio na wątrobę. Zamiast skupić się na zmniejszaniu żadnych czynników ryzyka wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych. Jest to przede wszystkim zmiana stylu życia – w szczególności diety, odchudzania i ćwiczeń dla większości ludzi i rzucić palenie, jeśli palić.

Dalsza pomoc & Informacja

RELATED POSTS

 • Niealkoholowe Fatty Liver Disease …

  Definicja i przyczyny Rozpowszechnienie i czynniki ryzyka Na podstawie dostępnych danych NAFLD szacuje występują w jednej trzeciej ogółu populacji USA. Rozpowszechnienie NASH jest trudniejsza…

 • Jak leczyć Fatty Liver Disease …

  Początkowa Rokowanie: Co teraz? Więc zdiagnozowano Fatty Liver Disease, a teraz jesteś pełen pytań i zastanawiasz się, gdzie iść stąd. Być może bardzo Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, zanim…

 • Bezalkoholowe Fatty Liver Disease …

  Triglicerydów typu tłuszczów znajdujących się w naszej diecie i jest również w wątrobie. następnie wątroba uwalnia ją na energię i wzrostu komórek. Gdy proces zostanie przerwany lub…

 • Niealkoholowe Fatty Liver Disease …

  Artykuł sekcji Sortuj: Podstawowe zalecenia dla praktyki Mimo, że leczenie zespołu metabolicznego statynami, metforminę (Glucophage), glitazonowych leków i zmiany trybu życia może poprawić…

 • Bezalkoholowe Fatty Liver Disease …

  Jako głównego nurtu medycyny nadal walczą w poszukiwaniu narkotyków, aby poradzić sobie z tym powszechne choroby, pojawiające się dowody naukowe rzucają światło na skutecznych naturalnych…

 • Niealkoholowe Fatty Liver Disease …

  (Sebastian Kaulitzki / iStockphoto) Niealkoholowe stłuszczenie wątroby, znana również jako niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby i NASH, jest przewlekłą chorobą, która dotyka od 2 do 5…

Comments are closed.