Palatab

Neurochirurgiczne Consultants zwyrodnieniowa …

Neurochirurgiczne Consultants zwyrodnieniowa ...

KLATKI przepuklina dysku

przepuklina dysków w odcinku piersiowymstosunkowo rzadkie w porównaniu do regiony szyjne lub lędźwiowe. Częstość występowania w USA Jest to w przybliżeniu 1 w 1 milion osób rocznie z Thoracic Rachunkowość na poziomie 0,25-0,75% wszystkich Wypuklinami tarczowe.

UNIQUE cechy anatomiczne

Odcinek piersiowy kręgosłupa jest stosunkowo nieelastyczny i Funkcje przede wszystkim w celu zapewnienia wyprostowaną postawę i pomoc w obciążonych tułowia, głowy i kończyn górnych. Trzonów kręgówwyższy niż do przodu ku tyłowi, w wyniku czego w przedniej wklęsłości (zwane piersiowej "kifoza").

Odcinek piersiowy kręgosłupa jest uważana za bardziej stabilna konstrukcja (w porównaniu do obszarów szyjki i lędźwiowej) jako skutek Związki Mostek (Z przodu klatki piersiowej) oraz Żebra które są połączone przegubowo ze sobą Kręgu piersiowego. Stabilność ta przekłada się również do przewidywanego historii naturalnej Przepuklina dysków klatki piersiowej które są również niezwykle stabilny w porównaniu do Przepuklina szyjki macicy i Lędźwiowe płyt.

Facet Wspólna struktura kręgosłupa piersiowego w jest różni się od innych obszarach rdzenia. w Kręgosłupa piersiowego te stawy są pionowe z lekkim środkowej wygięcie, co pozwala na łatwiejsze na boki i obrotowo z jednoczesnym ograniczeniem zgięciem do przodu.

biomechaniczne eksperymenty wykazały, że Krążków międzykręgowych,Największe ryzyko urazu po poddaniu kombinacji FORWARD zginanie i siły skręcające. Dlatego też Ryzyko wystąpienia szkody dla Tarcze kręgosłupa piersiowego w jest znacznie mniejsza z uwagi na ograniczone możliwości zginania naprzód w odcinku kręgosłupa.

Istnieje pięć faktów (5), które czynią ANATOMICZNE piersiowej rdzenia kręgowego na większe ryzyko szkody.

 1. WYŻSZA rdzenia kręgowego / SPINAL RATIO CANAL. Rdzeń stosunek przewód do kanału kręgowego odcinku piersiowym wynosi 40%, podczas gdy stosunek w odcinku szyjnym kręgosłupa wynosi 25%. Innymi słowy, piersiowego rdzenia kręgowego zajmuje więcej miejsca wewnątrz kanału kręgowego OPUSZCZAJĄCE znacznie mniej miejsca na żadną inną strukturę (masa zmian), takie jak przepuklina dysku lub guza.
 • ODCINEK PIERSIOWY KRĘGOSŁUPA "KRZYWIZNA", Kręgosłupa piersiowego ma normalną krzywą (zwany "kifoza"), Które umieszcza w rdzeniu kręgowym w bliskiej odległości od tylnego więzadła podłużnego (krytycznie ważne struktury, która biegnie pionowo wzdłuż tyłu każdego trzonu kręgu), aspekty tylnej trzonów kręgów i dysków. Jako rdzenia kręgowego "wygina" na tej krzywej jest bardziej podatny na kompresję od dyskopatii.
 • Wątpliwy ukrwienie. Ukrwienie piersiowej rdzenia kręgowego pochodzi z tętnic pochodzących z szyjki macicy, klatki piersiowej i niższy poziom. W konsekwencji piersiowej rdzenia kręgowego za dopływu krwi tętniczej jest bardziej niepewna niż poziomy szyjnej i lędźwiowej, szczególnie na T4-T9 "obszar przełomowym" (Obszar najbardziej oddalony od każdego z głównych tętnic), która jest bardziej podatna na uszkodzenia niedokrwiennego.
 • INTRADURAL więzadeł. Intradural "ząbkowane" wiązadła (usytuowane między rdzeń kręgowy i opony twardej) ograniczają ruch tylnego rdzenia kręgowego w kanał rdzenia, która ogranicza zdolność Thoracic rdzenia kręgowego do "odejść" od "masa uszkodzenie" przed Kanał rdzenia na przykład ze przepukliny dysku, kość czołowa i / lub Calcified tylnego więzadła podłużnego.
 • Zwapnienie tarcz KLATKI przepuklina. "Zwapnienie" jest częstym zjawiskiem w Thoracic przepuklina płyt, szczególnie u tych pacjentów, którym Dyski przepukliny w wyniku "zwyrodnienie", To "zwapnienie" często wiąże się z tylnego więzadła podłużnego jako część "zdegenerowany się" proces. Obecność i stopnia zwapnienia mogą tworzyć znacznie większy nacisk na rdzeń kręgowy.
 • Przepuklina Thoracic Disc (Szczególnie włączając w niższych poziomach w klatce piersiowej) pacjenci zwykle wystąpienia objawów podobnych do osób z Disc lędźwiowego wypuklinami który może sprawić, dokładna diagnoza anatomiczny trudne.

  1. Bólu: Ból jest Najczęstszym objawem (60%) w Przepuklina Thoracic Disc pacjentów. jakość i lokalizacja bólu zależy od lokalizacji z patologia Disc i czy Neural Elements (Spinal Cord & Korzeni nerwowych) zostały skompresowane i / lub rannych. Czysto "dyskogennego" ból mogą być doświadczane jako matowa i miejscowe do Odcinek piersiowy kręgosłupa. Przepuklina dysków w górnym odcinku piersiowym są bardzo rzadkie z ból naśladując że od Tarcze przepuklina szyjki macicy; natomiast, Przepuklina dysków w poziomie Dolna piersiowym może być zmieszany jak ból lędźwiowy poziomu. Jeszcze bardziej skomplikowane z punktu widzenia diagnostyki jest fakt, że ból związany z Przepuklina dysków klatki piersiowej może być również "o których mowa" do innych obszarach, takich jak Klatka piersiowa, brzuch, pachwiny Flank regionów. W konsekwencji, Wstępne badania lekarskie może prowadzić do oceny Serca, płuc, żołądka, trzustki, pęcherzyka żółciowego, przepukliny i choroby nerek.

  Ból zwykle zaczyna się dość podstępnie, bez historii znaczącej poprzednim urazem, a następnie rozwija się zarówno radikulopatii (Ze względu na kompresję korzeni nerwowych) i / lub ze względu na Mielopatia kompresja rdzenia kręgowego. Kiedy Przepuklina Thoracic Disc ściska Thoracic korzeni nerwowych, pacjent może Ból doświadczenie w strukturze dystrybucji, które Korzeń nerwu który jest Często zespół podobny, przesuwający się Powierzchni klatki piersiowej. To ból zazwyczaj jest określane jako elektryczny, palenie, lub fotografowania w przyrodzie i może być przerywany lub stały.

  Z drugiej strony, gdy kompresja rdzenia kręgowego i Mielopatia są obecni, Ból może być odczuwany w każdym dermatomie dystalnie do miejsca kompresji.

 • MOTOR deficytu: Słabość w jednej lub obu kończyn dolnych to poważny problem, Obecność co wymaga szybkiego i dokładnego badania neurologiczne Est potencjalnie skorygowania problemu jest pomijany, a pacjent poddawany całe życie paraliżu. Nerwy silnikowe piersiowy kręgosłupa Segmenty Zaopatrujemy Brzucha i mięśnie międzyżebrowe. Chociaż może wystąpić osłabienie tych mięśni, to jest mało prawdopodobne, aby być wczesnym objawem przedstawianie i zwykle jeden, który jest trudny dla pacjenta i badającego lekarza do rozpoznania.
 • Symptomy pęcherz: problemy kontroli pęcherza moczowego Otrzymany w moczu są rzadkie jako objaw prezentacji. Jednak, Objawy pęcherza są dość powszechne, gdy wystąpiły ściskanie rdzenia kręgowego i Mielopatia. U pacjentów tych może być jelit moczu, jak również. Obecność tych objawów podnosi sytuację na pilną jeden.
 • SENSORYCZNE problemy: zaburzenia czucia może objawem u 25% pacjentów z uczuciem "Drętwienie" jest najczęstszym doświadczeniem. Inne dolegliwości czuciowe obejmują obecność niemile zmienione odczucia (Dysestezje) i mrowienie (Parestezja) w Nerw główny wzór (Rozkład dermatomalnego). Nie wszyscy pacjenci doświadczają "zaburzenia czucia"; Jednak, gdy są obecne, są one bardzo sugestywny diagnozy Przepuklina Thoracic Disc. Gdy zaburzenia czucia występować na szerszą dystrybucję poniżej podejrzany Przepuklina Thoracic Agregaty to bardziej jest zgodna z mielopatia spowodowany kompresja rdzenia kręgowego i jest traktowane jako bardziej poważne schorzenie neurologiczne.
 • BROWN-Séquard ZESPÓŁ: The Squard zespół Browna jest nietypowe konstelacji zaburzenia ruchowe i czuciowe będących następstwem Central-boczna wewnątrzrdzeniowe "Uszkodzenie masa", Składa się ona z "po tej samej stronie" słabość (Po tej samej stronie, co "masa") i "przeciwnej" (Po przeciwnej stronie "masa") ból i zaburzenia czucia. W przypadku wystąpienia problemu Przepuklina Thoracic Agregaty Ten zespół jest bardziej prawdopodobne u młodszych pacjentów, którzy mają bardziej zdecydowany historię traumy.
 • dokładne Neuroobrazowanie jest tryb rozkazujący w celu zidentyfikować krytyczne problemy anatomiczne związany z Przepuklina dysków klatki piersiowej. Wysokiej jakości MRI może dostarczyć wystarczająco szczegółowy podejmowania decyzji diagnostycznych i terapeutycznych. W przypadkach, gdy istnieje dotyczyć dla "zwapnieniu" przepuklina dysku i / lub Tylnego więzadła podłużnego, TK (Najczęściej występujące, jako część składowa Myelogram Study) może być wymagane.

  Figura 1B (prawo): dla kontrastu MRI (View-osiowy samego pacjenta). Centralnie Przepuklina dysku (strzałka) wydaje się zajmować więcej niż średnicy kanału kręgowego.

  RELATED POSTS

  • Choroba zwyrodnieniowa lędźwiowego Disc …

   Dla większości ludzi, choroba zwyrodnieniowa płyta może być z powodzeniem leczone konserwatywnym (czyli niechirurgiczne) pielęgnacja składający się z leków do kontrolowania stanu zapalnego i…

  • lędźwiowego guza

   Przepuklina LĘDŹWIOWO DISC ZA przepuklina dysku , wszędzie w kręgosłupie (Zwany również wybrzuszenie, przemieszczone, wysiedlonych, zagubiona, pękła, spadł, etc.) zwykle bolesny stan dla…

  • Lower Back Pain Przegląd, ENDPLATE rozsiane leczenie.

   Ból krzyża jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności medycznych i stracony czas pracy w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że roczny koszt bólami krzyża pod względem strat w produkcji,…

  • Josef Stalin zwyrodnieniowa …

   W niepublikowanym wcześniej osobistego pamiętnika, lekarz Aleksander Myasnikov, powiedział Stalin cierpiał postępujące stwardnienie tętnic w mózgu. Pisał, że jego zdaniem stan zachmurzyło…

  • Bóle krzyża – Przesłanki – Ból …

   Czym jest ból pleców? Ból kręgosłupa lędźwiowego jest główną przyczyną dla osób zaginionych czas od pracy i jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności związanych z pracą. Ponadto, ból w dole…

  • Intradural kręgosłupa lędźwiowego zmiany, uszkodzenie kręgosłupa.

   Galeria obrazów dr Kocher ma miejsce zamieszkania, Zakład Radiologii, Walter Reed Army Medical Center, Washington, DC; dr Smirniotopoulos jest Program Leader, Diagnostics and Imaging Center for…

  Comments are closed.