Palatab

Najbardziej skuteczne naturalne poronienie

Najbardziej skuteczne naturalne poronienie

Tim Hiatt-MSNBC / Getty Images Donald Trump i Chris Matthews w dniu 30 marca 2016 r.

Jill Filipovic jest prawnikiem i pisarzem

Jeśli aborcja jest morderstwem, to kobiety, które im są przestępcami, prawda?

Sukces Donald Trump wywodzi się z jednego głównego czynnika: przekonanie, że mówi to jak to dlatego, że’s zobowiązany do nikogo. Czy Trump faktycznie nie mówić prawdy jest inna kwestia—jeden częściej odpowiedzi przeczącej —ale środa, zrobił coś rzadkiego dla republikańskiego polityka: powiedział prawdę, mówiąc, że gdyby aborcja była nielegalna, kobiety powinny być karane. (Później w alked powrotem swoje uwagi).

Komentatorzy po lewej wybuchł z oburzenia, a po prawej z odmową. “Nie pro-Lifer kiedykolwiek chcesz ukarać kobietę, która wybrała aborcję” Jeanne powiedział Mancini, przewodniczący Marszu dla Życia i Edukacji Fundusz Obrony w oświadczeniu. “Nigdy nie opowiadał, w każdym kontekście, do karania kobiet, które poddały się aborcji,” mówi Marjorie Dannenfelser grupy anty-aborcji praw Susan B. Anthony List w oświadczeniu. “Kara jest wyłącznie do aborcji, którzy zyski off zniszczenia jednego życia i poważnego zranienia na innego.”

Są to kłamstwa. Ale oni także ujawnić ważną ideę wspierając ruch antyaborcyjnej-prawa w Stanach Zjednoczonych It’nie chodzi o życiu zarodka lub płodu. To’s pewnością nie chodzi o pomoc lub ochronę kobiet. To’s o wrogość wobec kobiet’s awans społeczny, który był szybki, a co byłoby całkowicie niemożliwe bez dostępu do antykoncepcji i aborcji. I to’s nie tylko Trump których niechęć do kobiet’Prawa i wolności rozgrywa się szczególnie pronouncedly wokół prawa do aborcji. To’s Ted Cruz, to’s ruch antyaborcyjna, a to’najbardziej Partii Republikańskiej.

Argument, że kobiety nie powinny lub nie pójść do więzienia za aborcję, jest absurdem, gdy jeden zauważa, że ​​istnieją kobiety w Stanach Zjednoczonych, którzy w rzeczywistości, poszedł do więzienia za aborcję; niektóre z nich siedzi teraz w więzieniu. Jennifer Whalen. matka w Pensylwanii, został oskarżony o uzyskanie poronnych dla córki. Purvi Patel jest obecnie siedzi w więzieniu za rzekome Indiana self-indukowania własną aborcję. I to’Nie chodzi tylko aborcja. Prokuratorzy oskarżają dziesiątki kobiet z poważnych przestępstw, w tym handlu narkotykami i morderstwa na używanie narkotyków w czasie ciąży. Gdy Karolina Południowa uchwalił ustawę w 1997 kwalifikacyjnych płodów jako osoby i szkody dla nich jak molestowanie dzieci, Prokurator Generalny’s Urząd ogłosił, że ściganie kobiety, które miały aborcję po rentowności z jakiegokolwiek powodu, i że należy je naładować z morderstwem i potencjalnie poszukują karę śmierci. Jeśli kobieta bierze narkotyki i ma poronienia lub jej dziecko umiera wkrótce po urodzeniu, ona stoi więzienia w wielu częściach Stanów Zjednoczonych czy naprawdę wierzy, że kobieta, która płaci kogoś do końca jej ciąża wygrał’t być traktowane w ten sam sposób?

Kiedy robisz coś nielegalne, chodzi o kary—to jest jak przestępca działa prawo. To’s pewnością, jak to działa w Salwadorze. gdzie kobiety są w więzieniu za to, że niektóre poronienia stan wierzy były aborcje. To’jak to działa w Rwandzie. gdzie przeżyły gwałt siedzieć w więzieniu do zakończenia ciążę. To jak to działa w Ekwadorze, Malezji, Meksyku, Boliwii, na Filipinach— lista, gdzie zakończenie ciąży może wylądować za kratkami ci idzie.

Innymi słowy’s często sama kobieta, która jest dostawcą aborcja. Kiedy to’S nie niej,’s często swoich przyjaciół i swoją rodzinę i jej bliskich. Jail dostawców aborcji i jesteś uwięzienie kobiety i ludzie, którzy ich miłują.

To’s Warto również zauważyć, że podczas dokonywania aborcji nielegalnych, każda śmierć płodu lub zarodka staje się podejrzana. Podobnie jak śmierć niemowlęcia może prowadzić lekarzy i egzekwowania prawa podejrzewać maltretowanie dzieci i angażować się w dochodzenie, tak też będzie poronienia trzeba cue kontroli do kobiety’s działania. Działacze antyaborcyjne również nie są zadowoleni po prostu zakazać aborcji; chcą zapisano w prawie, że osobowość istnieje w momencie zapłodnienia (oni’ve starał się przekazać takie prawa w kilku stanach, a oni’Wcześniej nie zdało egzaminu). To z pewnością pasuje do ich narracji, że życie zaczyna się od poczęcia nie tylko, ale że zapłodniona komórka jajowa jest człowiek zasługuje życia i szacunku i ochrony prawnej.

To’s ideologicznie porządek argumentu, ale robi się bałagan w konfrontacji z realnym życiu. Większość zapłodnionych jaj nigdy nie sprawiają, że do narodzin. Około połowa nigdy wszczepić w ścianie macicy i są naturalnie wypłukiwane kobiety’s ciało, dlatego rzeczywiste lekarze określają ciąży w miejscu implantacji, a nie zapłodnienia. Inni robią implant, ale giną w wczesnych poronień, z których wiele pozostało niezauważone. Jeszcze inni wszczepić poza macicą, często w jajowodach, gdzie nie mogą rosnąć do dziecka, ale może pęknąć i zabić kobietę ich noszenia. A inni dalej rozwijać, przekształcając płodów, które zostały utracone w kolejnych poronień. Ustanowienie osobowość w momencie zapłodnienia, a ty’ve got astronomiczne umieralność na rękach.

To również wskazuje na fundamentalne rozbieżności w głównym nurcie antyaborcyjnej widzenia: Jeśli zapłodnione jajo naprawdę jest człowiek, przesiąknięty tyle prawo do życia jak ty czy ja, gdzie są wysiłki zmierzające do ograniczenia tak wysoki śmiertelność? Dlaczego koncentrujemy się na aborcję, który kończy życie znacznie mniej zarodków i płodów niż Matka Natura sama?

Reakcja zwolenników antyaborcyjnej tutaj jest to, że miliony i miliony zapłodnionych jaj zgonów są naturalne, podczas gdy aborcja jest zamierzone. Nigdzie indziej, choć jest to standard dla ochrony ludzkiego życia. Dzieci w USA używany na śmierć w stosunkowo wysokich numerów z przyczyn naturalnych, podobnie jak kobietom w czasie porodu, a więc wciąż ludzie umierają z powodu raka i AIDS i choroby Alzheimera’s oraz choroby serca; nie mamy wspólnie wzruszył ramionami i powiedział, że’naturalne, więc wygraliśmy’t martwić. Miliardy dolarów zostały wprowadzone do globalnych wysiłków na rzecz walki rodzaje chorób, którym można zapobiec, które zabijają miliony dzieci, i miliardy bardziej do badania szczepionek i metod leczenia i lekarstw. Jednak nie doszło do wspólnych wysiłków antyaborcyjna domagać się finansowania badań naukowych, dlaczego wszystkie te zapłodnionych jaj umrzeć, albo, aby znaleźć lekarstwo.

Być może, że’dlatego, że nawet najbardziej aktywni zwolennicy antyaborcyjne wiedzieć, prawda jest taka, że ​​zapłodniona komórka jajowa nie jest taki sam jak 3-latek, a oni naprawdę nie wierzę, że ma takie samo prawo do życia.

Chcesz więcej dowodów? Obecnie bogactwo badań, co zmniejsza częstość aborcji i co zwiększa go. Jedną rzeczą, która nie robi’t wydają się mieć wielki wpływ ma legalności. Gdy aborcja jest legalna, aborcje zdarzyć; kiedy to’y nielegalne aborcje nadal się zdarzyć, że akurat w podziemiu. Niektóre z nich są bezpieczne, ale inni aren’t, a wiele kobiet kończy się ból lub martwy.

To, co zostało pokazane w kółko, aby zmniejszyć tempo aborcja jest dostęp do taniej antykoncepcji, a zwłaszcza metod długo zachowuje się jak IUDs; kraje o najniższych wskaźników aborcji na świecie, oferują nie tylko aborcji legalnie i często za darmo, ale również kontroli urodzeń łatwo dostać, oferują kompleksową edukację seksualną w szkołach, i don’t polegać przede wszystkim na wstydu lub strachu, aby utrzymać młodych ludzi z seksu. Jednak ani jeden z głównych amerykańska organizacja antyaborcyjna obsługuje niedrogiego dostępu antykoncepcji. Żaden z nich opowiadają się za kompleksową sex ed.

Zamiast tego, wielu z nich aktywnie sprzeciwiać się kontroli urodzeń, szczególnie najbardziej niezawodnych rodzajów. W Kolorado, na przykład, innowacyjny program planowania rodziny dał wolne IUDs ponad 30.000 kobiet, które je chcieli. Stan razu zobaczyłem 40% spadek liczby niechcianych ciąż i spadek o 35% aborcji i zapisywane podatnikom $ 80 milionów Medicaid kosztów. Wygląda na to definicji udanego antyaborcyjnej, ekonomicznym programu, coś by pomyśleć GOP będzie trąbki. Zamiast grupy anty-aborcyjne przeciwieństwie go, i tak republikańscy politycy wyciąć. Czemu? Bo jak jeden pastor ujął. abstynencji aż do ślubu, a następnie obejmując tyle dzieci, ile Bóg daje to jedyny dopuszczalny sposób, aby żyć swoim życiem, a “Zwróćmy się do Boga, a nie do państwa, aby znaleźć najlepszy sposób dla nas i naszych dzieci.”

Ograniczanie dostępu do antykoncepcji i aborcji jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na stymy kobiet’s sukcesy i wolności. Dziś przeciętny Amerykanin kobieta wychodzi za mąż w wieku 26 lat, w którym momencie ona miała blisko dekady doświadczeń seksualnych. Na całym świecie, wiek inicjacji seksualnej jest mniej więcej taka sama—w jednym’s połowy do późnych nastolatków. Pytanie ISN’t, czy i kiedy młodzi ludzie uprawiają seks; to’s czy seks prowadzi do ciąży i rodzenia dzieci, a następnie, czy mając dziecko derails planów życiowych i celów kobiet. Na poziomie indywidualnym, istnieje kilka młodych kobiet, które są w stanie rodzić młode i wciąż pozostać na ścieżce ku górze mobilnej—ukończeniu szkoły, idąc na studia, znalezienie pracy. Ale to’Nie jest normą. Częściej początku rozrodczym Oznacza to’wszystko trudniej pozostać w szkole, a później mieć swobodę wykonywania cokolwiek chce. Są to obciążenia, które zawsze spada na młodych kobiet, natomiast młodzi ludzie pozostają na wolności, aby poruszać się w świecie.

Ponieważ niewiele szerszego widzenia antyaborcyjnej jest politycznie wygodne, można zobaczyć grupy anty-aborcyjne opadnięciu na twierdzeniu, że zapłodnione jaja są ludzie, a aborcja jest morderstwem. To prowadzi nas z powrotem do Donalda Trumpa.

Jeśli zwolennicy antyaborcyjne szczerze wierzy, aborcja jest morderstwem, powinny one również powiedzieć, że kobiety muszą być za to ukarany. Jeśli płód jest taka sama jak w 5-letniej, to kobieta, która kończy ciąża powinna być tak samo winny morderstwa jako kobietę, która płaci mordercę do zabicia jej kindergartener. Twierdzenie, że nieznajomość zabójstwo było morderstwo Wouldn’t pracy.

To’s brzydkie myśli, i to’s electorally i społecznie niepopularne i’Dlatego niektóre z nich don’t powiedzieć to głośno; inni sobie sprawę, że choć mogą one znaleźć aborcji moralnie złego, że don’t w głębi serca wierzę usunięcie zarodka od kobiety’s organizm jest taki sam jak uboju 5-letni. Ale zacznij tych rodzajów wyróżnień i całą sprawę przeciwko aborcji rozpada.

Skandaliczne rzeczą ISN’t Donald Trump’s oryginalny komentarz. To’s że tak mało w nurtu politycznego establishmentu przejmowałem przesłuchać rzeczywistość antyaborcyjnej pozycji i jego uścisku na politykę Partii Republikańskiej. Gdy to zrobisz, zobaczysz, że karanie kobiet do dokonywania własnych wyborów reprodukcyjnych ISN’T a wadliwy, obraźliwych odpowiedź. To’s cały plan.

CZAS Pomysły gospodarze wiodące na świecie głosy, zapewniając komentarz na temat wydarzeń w Aktualności, społeczeństwa i kultury. Cieszymy się poza składek. Opinie wyrażone nie koniecznie odzwierciedlają poglądy redakcji czasie.

RELATED POSTS

 • Najbardziej skuteczne naturalne poronienie

  RU486 RU486 jest Mifepristone, aborcja Pill Najczęstszym aborcja nie chirurgiczne wykonuje się z Mifepristone lub RU486. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na Mifepristone,…

 • Jak wywołać poronienie, naturalne …

  Rene nie lekarz nie oferują leki, aby rozpocząć poronienie? Gdy miałem straty Chciałem uniknąć operacji, więc nie chce D C, ale czekanie wydawało się nie do zniesienia i oni powiedzieli, to…

 • Naturalne Poronienie Strzemię Queens …

  naturalne Poronienie Lisa Blogger Straty ciążowe, które występują przed 20 tygodni nazywane są poronienia. Podczas gdy niektóre straty ciąży wymagają zastosowania D C, inne ciąż kończy się bez…

 • Leczenie Nail Grzyby, najbardziej skuteczne …

  Jak uniknąć łapania Nail Grzyby Infection Grzyby (w przypadku grzybicy paznokci – Dermatofity) są wszechobecne. Są one w dużej mierze niewidoczne, mogą żyć w różnych środowiskach są bardzo…

 • Moja Aborcja, My Poronienie, a …

  Studenci z University of Texas trzymać znaki podczas wiecu na rzecz prawa do aborcji 24 listopada 2003 w Austin w Teksasie. (Jana Birchum / Getty Images) W moich latach 20., miałem aborcję. I…

 • Poronienie Process, naturalne sposoby dla aborcji w domu.

  Poronieniu Proces miscarri 2016-05-04T00: 27: 07 + 00: 00 Większość poronień rozpocznie się w miejscach z dala od szpitala i jak wszystkie urodzeń, niepłodny może trwać od niespełna godzinę do…

Comments are closed.